Romantyczne miejsca na wakacje

Rozpatrując możliwość wyjazdu na wakacje zazwyczaj kierujemy się przede wszystkim mocą atrakcji jaka nas tam czeka. Jednak prawdziwie szczególne wakacje to te, które nie tylko mogą być prawdziwym wypoczynkiem, ale również wspaniałą, romantyczną przygodą. W poniższym artykule wskazujemy więc, gdzie warto wybrać się na romantyczne wakacje.

Jakie są romantyczne miejsca na wakacje za granicą?

Gdy mówimy o romantycznej podróży pierwsze co przychodzi na myśl to oczywiście Francja i Paryż. Wieża Eiffla stała się symbolem zakochanych par. To chyba jedno z najbardziej popularnych miejsc do romantycznych oświadczyn ukochanej osobie, które… mają tu miejsce niemal każdego dnia.

Jednak Paryż to nie tylko wieża Eiffla – to przede wszystkim ciasne, urokliwe uliczki oraz niewielkie lokale, które oprócz słodkich spożywczych afrodyzjaków serwują również czerwone wino, wysokiej jakości. Nietrudno tu o możliwość spędzenia romantycznej kolacji przy niewielkim, stoliku w blasku świecy.

Jeśli jednak wolicie cieplejsze klimaty, wybierzcie sąsiadujące z Francją Włochy. To kraj oferujący nie tylko ciepłe plaże, na których można wypocząć, ale także miasta, które bezpośrednio kojarzą się z miłością oraz romantycznymi chwilami. Będąc we Włoszech nie można ominąć takiego miasta jak Werona – czyli legendarne miasto Romea i Julii. Zakochane pary przybywają pod posąg Julii i zostawiają zapisane na karteczkach swoje miłosne życzenia – podobno się spełniają!

Czytaj również  5 powodów, dla których wakacje w Bułgarii to dobry pomysł

Rzym – stolica Włoch – również wypełniona jest miłosnymi miejscami. Wartym uwagi miejscem na pewno jest Fontanna Di Trevi, która zyskała drugie życie po filmie „Słodkie życie”. Wrzucane do niej monety mają zapewnić powrót w to miejsce. Jeśli natomiast chcecie zapewnić sobie miłość na wieki, udajcie się na most Ponto Milvio i zabierzcie ze sobą podpisaną Waszymi inicjałami kłódkę, zamknijcie ja na kluczyk, który następnie wyrzućcie do Tybru.

Happy Couple Toasting Glasses

Oczywiście nie można nie wspomnieć o Wenecji, która kusi wąskimi, romantycznymi uliczkami, gdzie na każdym rogu spotkać można przytulny lokal, w którym serwują pyszną lampkę prosecco. Jednak obowiązkowym punktem podróży jest rejs gondolą po Canale  Grande.

Uwagę warto zwrócić również na grecką wulkaniczną wyspę Santorini, która stanowi wręcz idealne połączenie przyjemnej, piaszczystej i pełnej słońca plaży, z uroczą architekturą, która zachwyca swoją nieskazitelną bielą. To częsty kierunek wybierany przez zakochanych w sobie nowożeńców.

Jakie są romantyczne miejsca na wakacje w Polsce?

Choć wybór tego miasta nie jest oczywisty… warto spędzić romantyczne wakacje w Krakowie! To miasto pełne atrakcji, które nie pozwoli się nudzić. Liczne zabytki architektoniczne np. Wawel, jak również Sukiennice, Kopiec Krakusa, Smocza Jama i wiele innych. Nie brakuje tu również romantycznych miejsc – spacer brzegiem Wisły, Rynek, wypełniony klimatycznymi romantycznymi restauracjami. Warto zaglądnąć do Ogrodu Botanicznego czy pojechać nad Zalew – zwłaszcza letnią porą.

Czytaj również  Jedziesz na wakacje do Bułgarii, o czym należy pamiętać

Innym bardzo romantycznym miejscem jest oczywiście Kazimierz Dolny. Swoim urokiem przyciągają XVII w. kamienice, czarujące wąwozy, baszta, z której rozpościera się widok nad Wisłę i oczywiście studnia. To miasto pełne niespodzianek i uroczych miejsc, ale przede wszystkim nie pozwoli się nudzić podczas spędzanych tu romantycznych wakacji.

 

Na bezpieczne i romantyczne wakacje najlepiej udać się ze znanym biurem podróży np. Kupwakacje.pl 

Ostatnie wpisy

Kategorie

Najnowsze komentarze

    Podróżnik Opublikowane przez: