Spokojne miejsca na wczasy

 

Kraj Greka Zorby jest tak zachwycający, że wielu turystów chce spędzić wakacje w Grecji. Czy oznacza to, że trudno o spokojny wypoczynek, a wszystkie kurorty są zatłoczone? Niestety, często tak jest. Jeśli tęsknimy za słońcem, plażami i błękitnym morzem, ale zależy nam na ciszy i spokoju, z rozwagą wybierzmy miejsce na wakacje. Grecja oferuje również dzikie i odludne obszary.

Jedziemy na spokojne wczasy! Grecja czeka

Znawcy tematu twierdzą, że poszukując nieco odludnego miejsca w Grecji, warto pomyśleć o odwiedzeniu jednej z wysp. Oczywiście, nie mają na myśli Krety czy zachwycającej, ale obleganej przez turystów Zakynthos, ale jedną z tych mniej znanych. Z pewnością szerokimi łukiem musimy omijać przepiękną, ale zatłoczoną Santorini. Przystankiem do niej jest wyspa Paros, będąca częścią Cyklad. Linia brzegowa wyspy mierzy 120 km, a sprzyjające wiatry i piękne plaże przyciągają wielbicieli sportów morskich. Tym, którzy wolą kameralny wypoczynek, spodobają się małe plaże, które otaczają malowniczo wyrzeźbione skały. Osobom jadącym tam na wczasy,Grecja kojarzy się z dobrym winem, a tego nie brakuje na Paros. Liczne winnice są pięknie wkomponowane w teren, a pyszne wina można pić w tawernach i knajpkach. Stolica wyspy, Parikia, tętni życiem,ale w niewielkich wioskach jest znaczniespokojniej. Każda z nich jest idealnym miejsce na idylliczne wakacje w Grecji.

Czytaj również  Jedziesz na wakacje do Bułgarii, o czym należy pamiętać

Greece Santorini

 

Idylliczne wczasy. Grecja i jej wyspy

 

Chcąc poczuć się częścią lokalnej społeczności, wybierzmy się na wyspę Folegandros. Wyspa budzi się o świcie, gdy najpiękniej pachną kwitnące migdałowce, których różowe kwiaty spadają na stoliki. To są cudowne wakacje, Grecja właśnie taka jest. Wyspa ma tylko 13 km długości, ale zobaczymy tam wspaniałą świątynię, która zdaje się wisieć na skale, wspaniałe gospodarstwa, a wszystko w otoczeniu zachwycającej przyrody. Między starymi wiatrakami i sadami figowymi znajdziemy stare, pasterskie ścieżki, które opadają ku dzikim plażom.

Wakacje w Grecji Środkowej

Region zwany Grecją Środkową również obfituje w miejsca, w których znajdziemy ciszę i spokój.

Jedną z miejscowości w tej krainie jest malownicze Livantes graniczące z pozostałościami antycznego miasta Kynos. W miasteczku są także piękne plaże, a okoliczne hotele oferują relaks na najwyższym poziomie. Niedaleko leży urokliwa miejscowość Kamena Vourla, która jest spokojniejsza niż inne kurorty. Tuż obok Kameny Vourli leżą słynne Termopile, nad którymi góruje wykonany z brązu pomnik Leonidasa, który dowodził Spartanami w bitwie z Persami. Tutejsze źródła w cudowny sposób leczą ludzi z wielu chorób, a uliczki pełne są przytulnych kawiarenek.

Wakacje w Grecji to nie tylko starożytne zabytki i tłumy turystów, ale i spokojne, małe miasteczka. Można tam na chwilę zapomnieć o całym świecie, stając się częścią lokalnej społeczności. Miła atmosfera i pyszne jedzenie to doskonałe okoliczności wakacyjne.

Czytaj również  Bułgaria co warto zwiedzić

 

Ostatnie wpisy

Kategorie

Najnowsze komentarze

    Podróżnik Opublikowane przez: