5 wysp, które warto zwiedzić w Grecji

Wyspy należące do Grecji pod pozorem dużego podobieństwa skrywają ogromną różnorodność. Praktycznie każdy turysta wybierający się w te rejony znajdzie wyspę, która idealnie spełni jego oczekiwanie odnośnie doskonałego miejsca do wypoczynku. Są tu wyspy, gdzie wypoczną w spokoju rodziny z małymi dziećmi, a także takie, które zapewnią rozrywkę młodym, poszukującym ekstremalnych wrażeń turystom. Które z greckich wysp warto odwiedzić w pierwszej kolejności? Oto pięć ciekawych propozycji.

Gdzie odbywają się najlepsze imprezy?

Wyspa Mykonos jest jedną z „imprezowych” wysp Morza Śródziemnego. Leży w obrębie Morza Egejskiego pomiędzy Tinos, Siros, Naksos i Paros. Często nazywana jest najpiękniejszą wyspą Cyklad. Wszystko przez charakterystyczną, prostą zabudowę – bielone domy o sześciennym kształcie. Jest to jedna z najpopularniejszych i zarazem najdroższych wysp greckich. Panuje tu duży ruch i gwar. Bardzo często wybierana jest przez pary LGBT.

Do największych atrakcji wyspy zaliczyć należy przede wszystkim kościół Paraporiani, który jest jednym z najczęściej fotografowanych obiektów w Grecji. Charakterystyczne dla wyspy są też XVI wiatraki, które stanowią jej element rozpoznawczy.

Jaka wyspa ma najpiękniejsze plaże?

Korfu, z uwagi na to, że w dużej części pokryta jest lasami nazywana jest Zieloną Wyspą. Można też spotkać się z określeniem Królowa Wysp Jońskich. Jest to jedna z najbardziej urokliwych greckich wysp. Tutejsze plaże są idealnym miejscem do wypoczynku w rodzinnym gronie. Dawniej było to ulubione miejsce wypoczynku członków rodzin królewskich. Korfu szczególnie upodobała sobie cesarzowa Elżbieta Bawarska – zwana Sisi. Oprócz pięknych plaż Korfu oferuje także wiele atrakcji dla pasjonatów historii i pieszych wycieczek.

Czytaj również  Romantyczne miejsca na wakacje

Dlaczego warto wypocząć na Kos?

Kos leży blisko wybrzeży Turcji, co czyni ją jedną z najbardziej oddalonych od kontynentalnej Grecji wysp. Z uwagi na swoje położenie łączy kulturę wielu regionów. Widać tutaj także wpływ burzliwej historii, która ukształtowała wyspy Morza Śródziemnego. Wyspa ta uważana jest za miejsce urodzenia Hipokratesa – ojca medycyny. Na Kos znajduje się muzeum związane z tym słynnym Grekiem. Innymi atrakcjami dla turystów są: Świątynia Afrodyty, Meczet Hassana Paszy, Świątynia Dionizosa i Świątynia Herkulesa.

Jaka wyspa oferuje spokojny wypoczynek?

Lefkada należy do tej samej grupy wysp co Korfu, Kefalonia i Zaktynthos, jednak jest o wiele mniej oblegana przez turystów. Stanowi zatem idealne miejsce do wypoczynku dla osób, które szukają wytchnienia i odskoczni od zgiełku. Tutejsze plaże są piaszczysto żwirowe, woda jest czysta i spokojna, co stwarza dobre warunki do nauki sportów wodnych.

Gdzie najlepiej zapoznać się z kulturą Grecji?

Kreta to wyspa, gdzie narodziła się jedna z najstarszych kultur helleńskich. To tutaj miał mieszkać mityczny Minotaur zamknięty w labiryncie zbudowanym przez Dedala. Wakacje na Krecie to dobre rozwiązanie dla osób, które szukają pięknych plaż i jednocześnie chcą poznać lepiej kulturę grecką. Do największych atrakcji należy pałac Knossos, a także stanowiska archeologiczne w Gortynie.

Ostatnie wpisy

Kategorie

Najnowsze komentarze

    Podróżnik Opublikowane przez: