Najciekawsze gadżety rowerowe.

Wraz ze wzrostem zdrowego stylu życie, bieganiem, jazdą na rowerze i bardziej ekstremalnymi formami sprzędzenia wolnego czasu rynek zaczął zwracać uwagę na potrzeby klientów czyli nas – przeciętnych użytkowników jednośladów, którzy od czasu do czasu wyrwą się poza zgiełk miasta. A że najważniejszym trendem ostatnich dekad jest ułatwianie sobie życia – w sklepach dla cyklistów znajdą się prawdziwe cuda, które mają dać z jazdy na rowerze jeszcze więcej przyjemności. Oto najciekawsze z nich.

Torby, nerki, sakwy – to już było

Kask, rękawice i odzież termoaktywna to akcesoria rowerowe, które obecnie dobrze szanujący się cyklista zakłada na każdą wyprawę. Torby na kierownice, sakwy na bagażnik czy nerki przyczepiane w pasie to rzeczy ułatwiające podróżowanie rowerem, jednocześnie powszechne i dostępne w każdym dobrym sklepie rowerowym stacjonarnym lub internetowym. Aby się wyróżniać, można te rzeczy kupować w stylowych sklepach, w których sakwy i torby na życzenie klienta mogą zostać spersonalizowane, obszyte kolorowym materiałem z wybranym przez siebie nadrukiem. Jednak rynek rowerowy działa prężnie i nie lubi stagnacji. Dlatego wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom wymagających rowerzystów, różne małe i te duże znane firmy tworzą nowe niepowtarzalne gadżety rowerowe.

Nowoczesny styl

Do najciekawszych gadżetów rowerowych można zaliczyć głośnik w kształcie bidonu, montowany w koszyku na ramie rowerowej. Po przez bluetootha możemy słuchać muzyki z naszego smartfona. Technologie bluetooth wykorzystuje również czujnik ICEdot. Czujnik w kształcie krążka umieszczamy na kasku ochronnym. Po odpowiednim zaprogramowaniu podczas wypadku automatycznie wysyła wszystkie potrzebne dane do osoby z listy kontaktów naszego smartfona. Dane, które otrzyma ta osoba, to między innymi ostatnie położenie geograficzne wykorzystując GPS oraz potrzebne dane medyczne. Bardzo ciekawy gadżet poprawiający bezpieczeństwo albo raczej przyspieszający reakcje odpowiednich służb ratunkowych.

Czytaj również  Jak zapakować buty do wysyłki?

Do ciekawych i bardzo przydatnych gadżetów rowerowych z pewnością można zaliczyć pompkę w siodełku. W razie potrzeby luzujemy jarzmo podsiodełkowe i wyciągamy wspornik siodełka. Końcówka wspornika zaopatrzona jest w wężyk z odpowiednią końcówką do naszych wentyli. Siodełko służy za uchwyty pompki. Tak w łatwy i prosty sposób napompujemy koła.

Ciekawym gadżetem zwłaszcza dla osób, które lubią sobie porozmawiać przez telefon podczas jazdy jest wygłuszacz szumu. W trybie głośnomówiącym nasz rozmówca oprócz treści, które chcemy mu przekazać słyszy również całe otoczenie. Dlatego na telefon nakładamy małą gąbkę w kształcie głowy rekina, aligatora lub ptaka na głośnik i gotowe. Masz współrozmówca słyszy już tylko nas.

Ilość gadżetów i ich różnorodność wzrasta wraz z użytkownikami jednośladów. Przecież tych gadżetów nie wymyślił nikt inny jak tylko entuzjasta jazdy rowerowej, któremu podczas wycieczek rowerowych zawsze czegoś brakowało.

Ostatnie wpisy

Kategorie

Najnowsze komentarze

    Podróżnik Opublikowane przez: