5 powodów, dla których wakacje w Bułgarii to dobry pomysł

Bułgaria jeszcze kilka lat temu była krajem raczej omijanym przez turystów. Sytuacja ta jednak się zmienia i miejsce to staje się świetną alternatywą do coraz droższej Chorwacji czy od coraz bardziej zatłoczonych Włoch. Bułgaria jest krajem naprawdę atrakcyjnym na wymarzone wakacje. Oto 5 powodów dla których wakacje w Bułgarii to dobry pomysł.

Czy hotele w Bułgarii mają wysoki standard?

Wielu turystów obawia się odwiedzić Bułgarię, ze względu na standard hoteli. Panuje przekonanie, że jest to kraj w którym trudno jest o znalezienie hotelu, który cechowałby się wysokim poziomem obsługi oraz atrakcji. Tymczasem okazuje się, że bułgarskie hotele nie odbiegają niczym od tych, jakie można spotkać np. na zachodzie Europy.

Przede wszystkim ich liczba jest imponująca, ponieważ nawet niewielkie miejscowości położone nad morzem, mają ich nawet kilkadziesiąt. Dlatego szukając odpowiedniego dla siebie standardu, jest w czym wybierać – od najtańszych hosteli, po 5 gwiazdkowe hotele.

Bardzo dobrym przykładem hotelu, który spełni wszystkie wymogi, nawet najbardziej wymagających turystów jest hotel Detelina Bułgaria. Znajduje się on w malowniczej miejscowości Złote Piaski, które powoli stają się jednym z najbardziej popularnych kierunków turystycznych w tym kraju. Hotel ulokowany jest 300 m. od plaży oraz 4 km od centrum miejscowości. Łącznie znajduje się w nim niemal 200 pokoi. Ulokowana na parterze restauracja umożliwia spędzenie miłego wieczoru przy pysznej kolacji na tarasie, który położony jest nad basenem. Do dyspozycji gości jest sprzęt do tenisa stołowego oraz usługi masażu.

Czytaj również  Romantyczne miejsca na wakacje

Jaka jest pogoda w Bułgarii?

Położona na południu Europy Bułgaria, w znacznym stopniu różni się pod względem meteorologicznym, od Polski. Średnia roczna temperatura wynosi 12 stopi C – to o 4 więcej, niż w naszym kraju. Łagodne zimy powodują, że ciepło pojawia się już na początku maja i trwa niemal nieustannie od października. Najcieplejszym miesiącem jest lipiec, gdzie temperatura sięga niemal 30 stopni C. Opady deszczu występują w sezonie letnim rzadko, dlatego wybierając się w te strony na wakacje, można być pewnym dobrych warunków pogodowych.

Jakie są bułgarskie plaże?

Linia brzegowa Bułgarii wynosi 400 km, z czego 1/3 wynoszą piękne, piaszczyste plaże. Pozostałe składają się ze skałek oraz żwirku, który ma swój unikatowy urok. Położone w niedalekiej odległości od plaż pagórki, tworzą malowniczy krajobraz, idealny do wakacyjnego wypoczynku.

Morze Czarne, słynące z drogocennych właściwości, które wpływają na gładkość oraz piękny wygląd skóry, cechuje się wysokim zasoleniem. Jest idealne do nauki pływania, również pod względem temperatury, bowiem może ona osiągać nawet 29 stopni C.

Ile trzeba zapłacić za wakacje w Bułgarii?

Bułgaria nie jest drogim krajem. Zarówno ceny jedzenia, jak i innych atrakcji nie nadszarpną w znacznym stopniu domowego budżetu. Jeśli chodzi o koszty samej podróży, warto jest szukać ofert typu last minute. Dla przykładu Hotel Detelina Bułgaria na 7 dni, dla jednej osoby, w opcji all inclusive, kosztuje ok. 1000 zł

Czytaj również  Najciekawsze kierunki na kolonie w 2020 roku

Podróż do Bułgarii

Ostatnim powodem, by odwiedzić Bułgarię jest coraz lepiej rozwinięty transport. Samoloty do Bułgarii z Polski w sezonie letnim są już standardem. Natomiast coraz więcej przewoźników decyduje się na zorganizowane przewozy autobusowe. Ich ceny nie są wysokie, a standard podróży wysoki, pomimo dość dużej odległości.

 

Ostatnie wpisy

Kategorie

Najnowsze komentarze

    Podróżnik Opublikowane przez: