Foteliki z nosidełkiem od marki Recaro – przegląd

Rodzice małych dzieci zastanawiają się nad tym, jak poprawić ich komfort i bezpieczeństwo.

Foteliki z nosidełkiem – co warto wiedzieć?

Fotelik samochodowy jak wiadomo jest najbardziej przydatny w pierwszych tygodniach czy też dniach życia dziecka. Każdy rodzic chce, aby dziecko było bezpieczne w czasie podróży autem. Już podczas pierwszej podróży, wioząc nowo narodzone dziecko do domu, należy mieć zakupiony wysokiej jakości fotelik. Pierwszy fotelik, który kupuje się dla nowo narodzonego dziecka, jest również nosidełkiem. Co ważne, w sklepach stacjonarnych oraz sieciowych dostępne są ciekawe modele 3 w 1, które są gondolą, spacerówką oraz nosidełkiem. Warto zaznaczyć, że dzieci szybko rosną i już po około roku należało będzie kupić inny fotelik, z uwagi na fakt, że ten pierwszy będzie po prostu za mały.
W branży fotelików samochodowych przyjęło się dzielenie ich na różne grupy. W pierwszej grupie znajdują się te przystosowane dla dzieci ważących od 9 do 18 kilogramów i są to foteliki dla dzieci do czwartego roku życia. Co ważne, takie foteliki montowane są tyłem do kierunku jazdy i mogą być one umiejscawiane na tylnej kanapie i przednim foteliku. W drugiej grupie dostępne są foteliki dla dzieci starszych, które ważyć mogą od 15 do 35 kilogramów. W takich fotelikach nie ma osobnych pasów, a dziecko musi być chronione pasami samochodowymi. Foteliki z nosidełkiem charakteryzują się tym, że mogą być one wykorzystywane, wtedy gdy dziecko waży niewiele i nie jest duże. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem są foteliki samochodowe, które poniekąd rosną wraz z dzieckiem. Dziecko starsze umie się samo zapiąć i może używać ich samodzielnie. Wiele droższych modeli ma funkcje rozkładania zagłówka.

Czytaj również  Najciekawsze gadżety rowerowe.

Foteliki wysokiej jakości

Warto nadmienić, że foteliki kupowane są nie tylko dlatego, że poprawiają one bezpieczeństwo dziecka w czasie jazdy. Zgodnie z polskimi przepisami prawnymi, każde dziecko, które nie ma 150 cm wzrostu, powinno być przewożone w foteliku. Nie ma tutaj kryterium wieku, ponieważ jak wiadomo, dzieci w różnym tempie rosną. Niestety nie zawsze, niebrane są pod uwagę kryteria wieku. W przypadku dzieci do 3 roku życia należy być przygotowanym na to, że muszą być one przypięte pasami, wtedy gdy nie ma możliwości wstawienia fotelika. Dotyczy to przede wszystkim małych aut miejskich. Dzieci ważące powyżej 36 kilogramów, które mają co najmniej 135 centymetrów wzrostu, powinny być przewożone autem na tylnym siedzeniu, bez fotelika, z zastrzeżeniem, że mają być one zapięte pasami tak samo, jak dorosły pasażer. Logiczny jest natomiast zapis prawny, który wprost wskazuje obowiązek przewożenia dzieci do lat 3 na tylnej kanapie i zapiętymi pasami. Ustawodawca zakazał również przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy w foteliku bez zapiętych pasów, ponieważ w przypadku włączenia poduszki powietrznej mogłoby to być tragiczne dla dziecka. Warto sięgnąć po wysokiej jakości foteliki z nosidełkiem sygnowane marką RECARO.

Ostatnie wpisy

Kategorie

Najnowsze komentarze

    Podróżnik Opublikowane przez: