Romantyczna Wenecja – idealne miejsce dla zakochanych

Romantyczne chwile we dwoje w najbardziej romantycznym miejscu na ziemi? Jest tylko jedno rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno na weekend, jak i dłuższy urlop – jest to cudowna, włoska Wenecja, która kusi zakochanych już od setek lat. Jak spędzić wakacje w tym romantycznym miejscu? Podpowiadamy, co warto zobaczyć w Wenecji.

Jakie atrakcje czekają na zakochanych w Wenecji?

Wenecja kojarzy się przede wszystkim z romantycznymi „spacerami” po tamtejszych kanałach, które w całości przecinają miasto. Najsłynniejszym jest oczywiście Grand Canal. Wyprawa wzdłuż Kanału oraz przepływanie pod rozlicznymi mostami to jeden z pomysłów na romantyczne spędzenie weekendu w Wenecji. Dodatkową atrakcję jest śpiew gondoliera. Taka wycieczka nabiera większego uroki, kiedy zdecydujemy się na nią o zmierzchu. Wówczas wody weneckich kanałów przybierają pięknego, różowo-czerwonego koloru, a wszystkie budynki pięknie odbijają się w tafli.

Również spacer wzdłuż weneckich uliczek może być niezwykle romantyczny. Szczególnie jeśli zdecydujemy się na wizytę w jednej z klimatycznych kafejek.

Dla wielu zakochanych par wizyta w Wenecji to doskonała okazja to scementowania związku. To właśnie w czasie powolnego płynięcia gondolą często dochodzi do zaręczyn. Nie można się temu dziwić, gdyż jest to bardzo romantyczne i ta chwila na długo zapada w pamięci.

Czytaj również  Rower z promocji

Zakochani mogą się wybrać do Wenecji również w czasie słynnego karnawału, który tutaj trwa od drugiego dnia świąt Bożego Narodzenia. Całymi dniami i nocami na ulicach miasta tętni kolorowe życie. Ludzie poprzebierania są w wielobarwne stroje i ubierają charakterystyczne maski arlekinów.

 

Jakie jeszcze atrakcje czekają w Wenecji?

Wenecja jest często nazywana operową stolicą Europy. W tym mieście w XVII wieku działało około 16 teatrów operowych. Bardzo często ówcześni kompozytorzy tworzyli swoje działa właśnie z myślą o wystawianiu ich w weneckich oparach. Do dzisiaj większość z tych teatrów działa, a budynki, w których się znajdują to prawdziwe architektoniczne perełki.

Wymieniając zabytki Wenecji nie można zapomnieć o budynkach sakralnych i świeckich. Wiele z nich znajduje się przy placu św. Marka. Renesansowe i barkowe kamienice zachwycają pięknymi portykami i elewacjami. Wart zobaczenia jest z pewnością Pałac Dożów, a także takie budowle jak Synagoga Hiszpańska, wieża zegarowa czy dzwonnica i Bazylika św. Marka.

Warto tutaj wspomnieć o słynnych mostach weneckich. Do najczęściej odwiedzanych zaliczyć należy przed wszystkim Most Rialto nad Kanałem Grande oraz Most Westchnień, którym przechodzili skazańcy do więzienia.

Jak więc widać Wenecja to miasto idealne dla zakochanych, można tutaj spędzić niezwykle romantyczne chwile. Jednak z wizyty tutaj będą zadowoleni również miłośnicy wysokiej kultury, historii i oryginalności. Przepiękne widoki zapierają dech w piersiach. Czas spędzony tutaj z pewnością na długo zapisze się w pamięci każdego turysty, niezależnie od tego czy przyjechał tutaj z ukochaną osobą, czy dopiero na miejscu szuka miłości swojego życia.

Czytaj również  Wytrzymałe rowery górskie

Ostatnie wpisy

Kategorie

Najnowsze komentarze

    Podróżnik Opublikowane przez: