Jak zorganizować wyjazd na własną rękę

Wiele osób rezygnuje z wyjazdów zagranicznych, wymawiając się wysokimi cenami, koniecznością dopasowania się do planu przygotowanego przez organizatora wycieczek czy też koniecznością podróży określonym środkiem transportu.  Jednak chcąc spędzić wakacje za granicą wcale nie trzeba korzystać z ofert biur podróży. Wyjazd za granicę kraju możemy zorganizować sobie samodzielnie. W jaki sposób to zrobić, by wakacje stały się prawdziwą przyjemnością, a nie pełnym rozczarowań i nerwowości okresem? Oto nasze podpowiedzi.

Wakacje za granicą – od czego zacząć samodzielne przygotowania?

Przygotowania do wakacji za granicą warto rozpocząć od wybrania odpowiedniego miejsca. Należy przede wszystkim wziąć pod uwagę osobiste preferencje. Jeśli wyjeżdża się z rodziną to najlepiej będzie wybrać zaciszne, spokojne miejscowości położone nad morzem lub jeziorem, gdzie dzieci będą mogły się bawić w wodzie. Warto wybrać też hotel położony jak najbliżej wybranych atrakcji by codziennie nie pokonywać wielu kilometrów by dość do plaży.

Z kolei jeżeli podróżuje się samotnie i chce się zregenerować siły do dalszego działania, najlepszym wyborem może okazać się zaciszna wioska w górach położona z dala od cywilizacji i wielkomiejskiego zgiełku.

Czytaj również  Odkryj tajemnice Zamku Golubskiego na letnich koloniach dla młodzieży

Osoby chcące spędzić romantyczne chwile tylko we dwoje mogą zdecydować się na wycieczkę do najbardziej romantycznych miast „starej” Europy takich jak Paryż, Wenecja czy Lizbona. Mogą też postawić na egzotykę i wybrać malownicze plaże Seszeli, Mauritusa czy Malediwów.

 

Jaki środek transportu najlepiej się sprawdzi?

Wybór środka transportu też zależy od preferencji oraz możliwości finansowych. Najszybciej w wybrane miejsce można dostać się samolotem. W takim przypadku warto lot zarezerwować na długo przed wyjazdem, wówczas jest szansa na niższą cenę biletu. Dodatkowo powinno się porównać ceny kilku przewoźników, by móc wybrać najatrakcyjniejszą.

Tańszym rozwiązaniem może okazać się podróż samochodem. Jednak w tym przypadku należy pamiętać, że wyprawa będzie trwała o wiele dłużej. Przykładowo, jeśli wybieramy się do Grecji to lot trwa ok. 3 godzin, zaś jazda samochodem, w zależności od wybranej trasy może trwać nawet 3 dni. Dodatkowo, jeżeli wybierając się w trasę prowadzącą przez kraje nienależące do strefy Schengen należy pamiętać o zabraniu ze sobą paszportu (innym przypadku wystarczy dowód osobisty). Jazda samochodem to zatem propozycja dla osób, którym nie zależy na szybkim dotarciu na miejsce, a także takich, które lubią podziwiać widoki znajdujące się za oknem samochodu. Wtedy już sama podróż jest częścią atrakcji związaną z wycieczką za granicę.

Czytaj również  Co zabrać ze sobą na letni spływ kajakowy

 

O czym jeszcze pamiętać organizując samodzielnie wyjazd za granicę?

Organizując samodzielnie wyjazd za granicę należy pamiętać przede wszystkim o tym, aby unikać miejsc niebezpiecznych. Aktualne miejsca o wysokim stopniu zagrożenia dla turystów można zawsze sprawdzić na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Są tam też podane adresy jednostek konsularnych w każdym z zagranicznych krajów. Te dane zawsze warto sprawdzić przed wyjazdem, by w razie jakichkolwiek kłopotów wiedzieć, gdzie się udać.

Ostatnie wpisy

Kategorie

Najnowsze komentarze

    Podróżnik Opublikowane przez: