Na co zwracać uwagę przy wyborze wycieczek

Najprostszym sposobem na zorganizowanie wakacji jest zakup wycieczki w biurze podróży. Wiele ciekawych ofert można znaleźć już na początku stycznia, jednak niektóre biura mają szeroką ofertę wycieczek przez cały rok. Na co zwrócić uwagę przy wyborze wycieczki, aby była ona udana?

Jakie kwestie są najważniejsze przy wyborze wycieczki?

Jedną z najważniejszych spraw, które trzeba wziąć pod uwagę wybierając wycieczkę jest oczywiście cena. Chociaż oferta wycieczek jest naprawdę duża, to ceny nie zawsze są zachęcające. Obecnie najtańsze wycieczki oferowane są do krajów arabskich. Z pewnością duży wpływ ma na to fakt, iż nie są to kierunki uznawane za bezpieczne. Poza tym nie każdemu odpowiada konieczność dostosowania się do arabskiej kultury. Stąd też wybierając wycieczkę, warto pamiętać o tym, że pomimo atrakcyjnej ceny, wyprawa do krajów arabskich niekoniecznie jest dobrym pomysłem.

Przed wybraniem ogólnej destynacji warto sprawdzić na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, jakie są zalecenia dla turystów wybierających się do danego regionu świata. Najlepiej od razu ustalić, ile pieniędzy można przeznaczyć na taką wyprawę i szukać oferty, która spełni to założenie. Należy przy tym pamiętać, aby zawsze zapytać o to, czy naliczane są jakieś opłaty dodatkowe, które mogą znacząc podnieść cenę wycieczki. Zgodnie z przepisami biuro podróży może podnieść cenę w niektórych sytuacjach, np. wtedy, gdy wzrosną ceny ropy lub opłaty lotniskowe. Warto też sprawdzić, czy wycieczka jest objęta gwarancją, co pozwoli uniknąć nieprzyjemności w przypadku podniesienia cen.Grecja wakacje

Czytaj również  Wyspa Tasos - miejsce warte odwiedzin

Jak już wspomniano, niezwykle ważną kwestią jest bezpieczeństwo. W dzisiejszych czasach niewiele jest miejsc, w które można wybrać bez obaw. Na pewno nie warto wybierać się do krajów będących na celowniku terrorystów, a także do tych, w których sytuacja polityczna jest niestabilna. Najlepsze biura podróży nigdy nie wysyłają swoich klientów w regiony niebezpieczne, proponując w zamian wiele innych ciekawych kierunków.

Wybór kierunku wycieczki to jeszcze nie wszystko, ponieważ trzeba jeszcze zdecydować się na konkretny kurort. Biura podróży zwykle mają kilka propozycji. Najważniejszą sprawą jest odległość od lotniska – 3-godzinna jazda busem po podróży samolotem nie jest raczej niczym przyjemnym. Niemniej ważna jest odległość bazy noclegowej od plaży czy innych atrakcji turystycznych. Oczywiście im bliżej, tym lepiej – codzienne pokonywanie 3 km do plaży bywa dość męczące, zwłaszcza jeśli hotel nie zapewnia dowozu.

Jak wybrać biuro podróży?

Co jakiś czas opinię publiczną poruszają spektakularne upadki znanych biur podróży. Jak uniknąć takich problemów? Warto oczywiście sprawdzić dokładnie firmę, która oferuje wycieczkę. Powinna ona posiadać certyfikaty wiarygodności finansowej i rzetelności. Najlepiej, jeśli jest ona członkiem Polskiego Związku Organizatorów Turystyki. Potwierdzeniem wysokiej jakości usług jest również sprawnie działające Biuro Obsługi Klienta. Dobrze wyszkolony i kompetentny doradca powinien dobrać najlepszą ofertę oraz szybko rozwiązać wszelkie problemy i odpowiedzieć na ewentualne pytania. Ponadto biuro podróży powinno posiadać profesjonalną stronę internetową, dzięki której potencjalny klient będzie mógł łatwo znaleźć interesującą go ofertę

Czytaj również  Romantyczne miejsca na wakacje

Ostatnie wpisy

Kategorie

Najnowsze komentarze

    Podróżnik Opublikowane przez: