Zalety kolonii na zamku w Mosznie – dzieci to uwielbiają!

Bajkowy zamek w Mosznie, kolonie i piękna pogoda to doskonała okazja, by przenieść się do świata Harry’ego Pottera, który jest jednym z ulubionych literackich i filmowych bohaterów dzieci (i nie tylko dzieci). Jeśli nasze dziecko również marzy o pobycie w Hogwarcie, zapiszmy je na obóz, który z pewnością będzie niezapomnianą przygodą.

Zamek w Mosznie, kolonie i przygoda. Co oferują organizatorzy?

Zamek Moszna to niezwykła, bajkowa budowla, która jest jedną z największych atrakcji Opolszczyzny. Budowla ma 365 pomieszczeń, 99 wież i wieżyczek, a powstała w połowie XVII w. Eklektyczna bryła składa się z odbudowanej po pożarze z 1896 r. barokowej części środkowej, neogotyckiego skrzydła wschodniego zamku oraz skrzydła zachodniego w stylu neorenesansowym. Od 1866 do 1945 roku zamek był rezydencją potentatów przemysłowych, którzy sukcesywnie go przebudowywali. Jak każdy prawdziwy zamek, także ten ma swojego ducha, którym, według legendy, jest nieszczęśliwie zakochana w hrabim guwernantka, która z miłości odebrała sobie życie i co noc wędruje w kierunku byłej sypialni hrabiego, w której obecnie mieści się jeden z hotelowych apartamentów. Wspaniała budowla otoczona jest niezwykłym parkiem. Ta bajkowa sceneria Mosznie, kolonie i pomysłowy organizator to gwarancja sukcesu. Poza obozem dla wielbiciele bohatera z książek Rowling, można zapisać się na program dla ambitnych fanów fantasy, szczególnie mrocznych czasów potężnych czarnoksiężników, których należy pokonać, a także okrutnych władców, którym trzeba się przeciwstawić i podstępnych łotrów, których trzeba przechytrzyć. Wakacje w zamku są w pełni fabularyzowane od pierwszego do ostatniego dnia pobytu, co oznacza, że dziecko czuje się bohater filmu. Z pewnością będzie zachwycone.

Czytaj również  Najciekawsze kierunki na kolonie w 2020 roku

Zobacz: https://quatromondis.pl/zamek-moszna

Zamek w Mosznie, kolonie i zabawa. Jaki jest program wyjazdu?

Wspaniały zamek ma duży wpływ na niesamowitą atmosferę wyjazdu. Reprezentacyjne sale i ukryte pomieszczenia pozwalają poczuć się uczestnikom jak w bajce, wzmacniając poczucie wartości i niezwykłości każdego z nich. W czasie kolonijnej szkoły czarodziejów uczestniczy są podzieleni na cztery domy i każdego dnia biorą udział w grach, zabawach i lekcjach. W czasie zajęć uczą się choćby zielarstwa – i to całkiem na poważnie. Dzieci parzą zioła oraz dowiadują się, z czego robi się dany napar lub nalewkę i jakie mają one właściwości. Robią kompozycje zapachowe oraz bukiety z ziółek odpowiednio zmacerowanych i zawożą je w prezencie do domu. Moszna, kolonie i dobra atmosfera to zalety wyjazdu – organizatorzy w salach ustawiają atrybuty i artefakty magiczne. Dbają także o światło i muzykę, żeby to nie były suche zajęcia teoretyczne. Chodzi o to, aby dzieci przychodzące na lekcje od razu poczuły ten magiczny świat. Wszystkie zajęcia przygotowywane są z pasją i starannością, a dzieci mogą wzmacniać i eksponować swoje umiejętności i pasję. Codziennie zaplanowane są także zajęcia ruchowe w takiej oprawie, że uczestnicy nie zauważają tego, że poprawiają zdrowie i kondycję.

Ciekawe, magiczne zajęcia i imprezy w zamkowych komnatach – kolonie, Moszna i zabawa. W taki sposób można opisać ofertę biura organizującego ten obóz. Z pewnością warto z niej skorzystać.

Czytaj również  Pomysł na ciekawe ferie w Polsce

Ostatnie wpisy

Kategorie

Najnowsze komentarze

    Podróżnik Opublikowane przez: