Super pomysły na wakacje dla dziecka

Dzieci mogą spędzać wakacje na dwa sposoby – albo nudząc się z telefonem w ręku, albo realizując ze swoimi rówieśnikami wiele pasji i zainteresowań. W poniższym zestawieniu przedstawiono kilka ciekawych inspiracji na udane i aktywnie spędzone wakacje dla dzieci i młodzieży. Co zatem warto polecić młodym ludziom?

Zobacz: https://quatromondis.pl/kolonie

Wakacje pod żaglami – sprawdzony pomysł na niecodzienne wakacje

Dwutygodniowy wypad nad żagle to z pewnością propozycja dla starszych dzieci i młodzieży. Żeglowanie to piękny sport, który co prawda wiąże się ze sporym wysiłkiem, ale też przynosi wiele cudownych wspomnień. W Polsce istnieje wiele zbiorników wodnych (naturalnych i sztucznych), na których można bezpiecznie żeglować. Co ważne – wypad np. na Mazury nie musi ograniczać się wyłącznie do pływania. W jego trakcie można zwiedzać tamtejsze okolice, nawiązywać kontakty, a nawet poznawać przyjaciół.

Quatromondis – przedziwny świat magii i czarodziejów

Quatromondis to propozycja dla dzieci i młodzieży, w której trakcie poznają one niezwykły świat baśni, czarodziejów i historii fantasy. Podczas trwania tych niezwykłych kolonii uczestnicy mieszkają na terenie jednego z wielu polskich zamków, w którym toczy się odrębna historia, dopasowana do preferencji młodych osób. W trakcie trwania zabawy dzieci i młodzież poznają niezwykły świat literatury i historii, w którym ogromną rolę odgrywają tematyczne scenariusze, pełne niesamowitych zjawisk, tajemnic i legend.

Czytaj również  Jaki dobrać rozmiar ramy do roweru?

Obozy wędrowne – spotkania pełne przygód na łonie przyrody

Idea obozów wędrownych polega na wprowadzeniu dzieci w świat życia zgodnego z przyrodą. Nie ma tu smartfonów, tabletów ani internetu. Młodzi ludzie – koniecznie od 12 roku życia – uczą się tu zabawy w podchody, sztuki żeglarskiej a także prostych umiejętności, które przydadzą im się podczas poruszania się po nieznanym terenie. W trakcie obozów wędrownych ludzie poznają nie tylko siebie, ale też w niebagatelny sposób doświadczają piękna przyrody. Takie dwutygodniowe kolonie dla młodszej i starszej młodzieży to doskonały sposób na oderwanie się od nużącej codzienności.

Wakacje w mieście też są fajne!

Wakacje można spędzać również w mieście. Co ważne – wcale nie musi być to czas stracony. W okresie letnim w każdym mieście można zapoznać się z bogatą ofertą półkolonii dla dzieci. Można też samemu sporządzić mapę niezwykłych miejsc, by następnie – w ciągu kilku kolejnych dni – móc je odwiedzać, poznawać a nawet w pewnym stopniu doświadczać. Wakacje w mieście mogą być zorganizowane zarówno przez profesjonalistów (działających najczęściej przy szkołach lub obiektach sportowych) lub też przez samych rodziców. Ten drugi wariant pozwoli lepiej poznać swoje dzieci i z pewnością będzie dla nich czasem niezwykłym.

Podsumowanie

Niełatwo zorganizować inspirujące wakacje dla dziecka. Niemniej najważniejsze w tym wszystkim jest to, by to ono czuło się dowartościowane i zaangażowane w program wybranego spotkania.

Czytaj również  Wytrzymałe rowery górskie

Ostatnie wpisy

Kategorie

Najnowsze komentarze

    Podróżnik Opublikowane przez: