Pomysł na ciekawe ferie w Polsce

Ferie zimowe to czas, gdy dzieci mogą odpocząć od nauki i nabrać sił na nowy semestr. Z pewnością przyda się im kilka dni lenistwa, ale ponad dwa tygodnie to za długo, by nic nie robić. Co zaproponować dzieciom? Jeśli chcemy, by wyjechały, przejrzymy ofertę zimowisk – można wśród nich znaleźć zarówno propozycje szaleństw na śniegu, jak i edukacyjnych spotkań z książką. A może pobyt w ulubionym mieście?

Gdzie można jechać na zimowiska?

Zima to czas szaleństw na śniegu, a że tego często brakuje, warto skorzystać z oferty zimowisk organizowanych w górach, gdzie biały puch jest zawsze, a gdy go zabraknie, wykorzystuje się sztuczną pokrywę. Wyspecjalizowane firmy oferują wyjazdy zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących narciarzy i snowboardzistów. Musimy się jednak liczyć z tym, że trzeba będzie dodatkowo zapłacić za wypożyczenie sprzętu czy korzystanie ze stoku. Firmom łatwiej wynegocjować zniżki, więc opłata na te atrakcje na zimowiskach jest niższa niż w przypadku samodzielnego wyjazdu. Dziećmi opiekuje się wykwalifikowana kadra, a zajęcia na stoku prowadzą doświadczeni instruktorzy, którzy poradzą sobie z panikującymi dziećmi i udzielą wielu cennych rad. Uczestnicy obozu w czasie pierwszych zajęć są dzieleni na grupy według stopnia zaawansowania, a przebieg kolejnych zajęć zależy od tego, jak szybko dzieci się uczą. Grupa początkująca uczy się chodzenia, hamowania i poruszania się w nartach, a zaawansowana szlifuje umiejętności. Jeśli chcemy, by dziecko nauczyło się jeździć na nartach, taki wyjazd to świetny pomysł, gdyż instruktor poświęci mu tyle czasu, ile będzie potrzebne. Popołudnia uczestnicy zimowisk też spędzą aktywnie – pójdą na spacer, zwiedzą górski okolice czy popływają w hotelowym basenie. Atrakcją będzie także ognisko, budowa igloo, bitwa na śnieżki czy rozgrywki w piłkarzyki – wszystko po to, by dzieci naprawdę odpoczęły.

Czytaj również  Historia Zamku Moszna

Zimowiska – przygoda czeka na młodych ludzi

Jeśli mamy syna, który lubi przygody, możemy wysłać go na zimowiska dla chłopców (sprawdź: https://quatromondis.pl/zimowiska) organizowane w sercu Kaszub. W czasie obozu chłopcy będą mogli spróbować aktywności, które mężczyźni zazwyczaj bardzo lubią. Jedną z nich jest salon gier – uczestnicy poznają zarówno gry planszowe, jak i te komputerowe, także te strategiczne. Będą także mogli poćwiczyć programowanie i popracować z robotem. Na takich zimowiskach można także pójść na leśną wędrówkę, gdzie pod okiem leśników dzieci zaobserwują cuda przyrody. Ponadto obejrzą klasyczne firmy przygodowe i spróbują naprawić samochód.

Co poza zimowiskami?

Jeśli nie chcemy, by dzieci wyjeżdżały same, możemy zorganizować wspólny wyjazd. Warto przygotować własne zimowiska, dostosowane do zainteresowań dzieci. W każdym większym mieście jest lodowisko, gdzie bez problemu można wypożyczyć łyżwy oraz specjalne podpórki, które ułatwią pierwsze jazdy. Można także wybrać się na krótką wycieczkę, choćby na kilka dni. Właściwie w każdym regionie naszego kraju są ciekawe zabytki, stare zamki czy ciekawe muzea. Wystarczy przeczytać kilka podróżniczych blogów czy poszukać informacji w internecie, by zaplanować ciekawą wycieczkę. Nie trzeba jechać daleko, by przeżyć wspaniałą przygodę.

Ferie mają być czasem cudownego odpoczynku dla naszych pociech. Jeśli dzieci marzą o wyjeździe, przeszukajmy ofertę zimowisk, by znaleźć propozycję, która pozwoli spełnić te marzenia.

Czytaj również  Zalety kolonii na zamku w Mosznie – dzieci to uwielbiają!

Ostatnie wpisy

Kategorie

Najnowsze komentarze

    Podróżnik Opublikowane przez: