Po długiej emigracji postanowiłeś wrócić do Polski? Sprawdź, jak zorganizować przeprowadzkę

Nasze życie czasami przypomina skomplikowaną wędrówkę – przenosimy się, szukamy nowej pracy itd. Inne miejsce to szansa na zmiany, których wyczekujemy, a te mogą być bardzo duże, gdy po latach emigracji wracamy do kraju. Jak zorganizować przeprowadzkę w sytuacji, gdy jest potrzebny transport międzynarodowy?

 

Zanim przeprowadzka się zacznie. Oby transport międzynarodowy nie był zbyt drogi

Przeprowadzka przebiegnie sprawniej, jeśli zabierzemy mniej rzeczy. Dzięki temu nie zapłacimy fortuny za transport międzynarodowy. Wbrew pozorom najwięcej miejsca nie zajmują ubrania, a przedmioty kuchenne, które dodatkowo trzeba dobrze zabezpieczyć – twierdzi Rhenus Logistics. Przyjrzyjmy się talerzom, filiżankom i kieliszkom. Jeśli specjalnie nam na nich nie zależy, rozdajmy je znajomym lub zostawmy kolejnym najemcom mieszkania. Rozplanujmy posiłki tak, by wykorzystać jak najwięcej zapasów z szafki i opróżnić zamrażalnik, by nie trzeba było wyrzucać jedzenia. Wykorzystajmy także puszki i słoiki z gotowymi daniami, które dużo ważą i zajmują sporo miejsca, a których z pewnością nie chcemy przewozić do Polski.

Jak przygotować się do przeprowadzki? Wygodny transport międzynarodowy

Przed planowanym terminem przeprowadzki gromadźmy kartony, najlepiej takie z otworami do wygodnego noszenia. Można je kupić albo poprosić o nie w okolicznym sklepie. Świetnie sprawdzą się kartony po alkoholu, które są mocniejsze i mają uchwyty. Przydatne są duże torby z popularnej sieci sklepów z wyposażeniem wnętrz, które są bardzo mocne i mają wygodne uchwyty do przenoszenia.

Czytaj również  Dlaczego nie opłaca się płacić za utrzymanie konta bankowego? Zalety konta za 0 zł

Kupmy także worki próżniowe na pościel. Zebrana razem pościel zajmuje dużo miejsca, dlatego worki próżniowe (takie, gdzie odsysamy powietrze odkurzaczem) są niezastąpione przy jej przewożeniu.

Jak się pakować? Zanim zamówimy transport międzynarodowy

Ustalmy plan pakowania, a na początku schowajmy rzeczy, których obecnie nie używamy. Do kartonu powinny trafić książki, dokumenty, które nie są nam niezbędne, zapasowa pościel, sezonowe ubrania, narzędzia itd. Przy okazji pakowania wyrzućmy te, które nie są nam potrzebne. Każdą rzecz bierzmy w ręce i jeśli okazuje się, że długo leżała i nigdy z niej nie korzystaliśmy, po prostu ją sprzedajmy czy wydajmy osobie, której może się przydać. Wszystkie kartony podpiszmy, co jest gwarancją, że odnajdziemy się w pudłach. Przyczepmy do nich karteczki, na których opiszemy zawartość, określmy także miejsce ich przeznaczenia (np. łazienka czy kuchnia).

Zamawiamy transport międzynarodowy. A może skorzystać z usług profesjonalnej firmy?

Segregacją rzeczy musimy zając się sami, ale w fizycznych przenosinach dobytku może pomóc profesjonalna firma, która oferuje także transport międzynarodowy. Jeżeli zatrudnimy firmę przeprowadzkową, nie musimy niczego nosić samemu. Tacy usługodawcy mają specjalistyczny sprzęt, np. podkładki na kółkach albo pasy na plecy podtrzymujące rzeczy noszone w rękach. Profesjonalna firma przeprowadzkowa kompleksowo obsłuży cały proces. Wtedy procedura zamyka się w następujących krokach – wskazanie rzeczy, które chcemy przewieźć, spakowanie rzeczy (firma dostarcza kartony i skrzynie i pomaga w pakowaniu), a także przewóz i rozpakowanie. Oczywiście jest to opcja najłatwiejsza, jednak pociąga za sobą dodatkowe koszty.

Czytaj również  Dlaczego nie opłaca się płacić za utrzymanie konta bankowego? Zalety konta za 0 zł

Przeprowadzka nie jest łatwa, a jeszcze trudniej jest, gdy przewozimy rzeczy do innego kraju i trzeba zamówić transport międzynarodowy. Jeśli ta logistyka nas przeraża, skorzystajmy z usług profesjonalnej firmy przewozowej.

Ostatnie wpisy

Kategorie

Najnowsze komentarze

    Podróżnik Opublikowane przez: