Odżywcza kąpiel w soli

Odżywcza kąpiel w soli

 

Chlor i magnez to bardzo ważne pierwiastki odgrywające istotną rolę w wielu procesach zachodzących w ludzkim organizmie. Nic więc dziwnego, że ich niedobory mogą prowadzić do różnych poważnych zaburzeń oraz schorzeń. Na szczęście istnieją skuteczne metody uzupełniania ilości takich składników. Jedną z nich jest relaksująca i odżywcza kąpiel w specjalnej soli.

 

Magnez i chlor to podstawowe makroelementy znajdujące się w praktycznie wszystkich komórkach organizmu człowieka. W przypadku niedoboru warto sięgnąć po specjalny preparat, którego głównym składnikiem jest chlorek magnezu sześciowodny. Dzięki relaksującym i odżywczym kąpielom z dodatkiem takiego preparatu, można uzupełnić niedobory magnezu oraz innych składników.

Najważniejsze cechy chlorku magnezu

 

Główny składnik soli kąpielowych, jakim jest chlorek magnezu sześciowodny to nic innego jak specjalna sól magnezowa idealna do stosowania podczas kąpieli czy też masażu. Dużą zaletą tego składnika jest bardzo dobre wchłanianie przez ludzki organizm. Preparat taki posiada formę kryształków, które nie posiadają żadnego zapachu ani barwy. Kryształki te skutecznie rozpuszczają się w wodzie oraz pod wpływem wilgoci, która znajduje się w powietrzu.

Kiedy warto korzystać z kąpieli odżywczych?

 

Uzupełnianie składnika, jakim jest chlorek magnezu sześciowodny, w ramach kąpieli to doskonała alternatywa dla osób, które mają problemy z przyswajaniem magnezu z przewodu pokarmowego. Takie kąpiele poleca się również dla osób, które mają wrażliwy żołądek podrażniany przez suplementy magnezowe przyjmowane doustnie.

Czytaj również  Jak wybrać w sklepie dobre mrożonki?

Zalety kąpieli z wykorzystaniem chlorku magnezu

 

Korzystanie ze wspomnianych wcześniej kąpieli odżywczych, w których wykorzystywany jest chlorek magnezu sześciowodny, niesie ze sobą wiele korzyści. Warto więc zwrócić uwagę na najważniejsze zalety wchłaniania tego składnika przez skórę:

 

  • O wiele lepsze i skuteczniejsze wchłanianie.
  • Przyjmowanie magnezu z ominięciem układu pokarmowego.
  • Kuracja jest bezpieczna dla ludzkiego organizmu.
  • Magnez dostaje się do układu krwionośnego przez skórę i naczynia włosowate.
  • Wchłanianie przez skórę przekłada się na wysoki poziom absorbowania magnezu, ponieważ skóra zajmuje znaczną część ciała człowieka.
  • Skuteczna eliminacja objawów niedoboru magnezu, takich jak na przykład kołatanie serca, zawroty i bóle głowy, skurcze mięśni, drgania powiek, zwiększone wypadanie włosów, problemy z koncentracją, depresja, itp.

O czym warto pamiętać?

 

Podczas kąpieli nie trzeba stosować dużych ilości składnika, jakim jest chlorek magnezu sześciowodny. Wystarczą 1-2 szklanki dodane do wanny. Sama kąpiel powinna trwać około 30 minut, podczas której nie należy stosować mydła ani innych preparatów do kąpieli. Po wszystkim wystarczy opłukać ciało wodą pod prysznicem. Kąpieli należy unikać, w przypadku posiadania na skórze ran lub zadrapań. Takie kąpiele należy przeprowadzać około 3-4 razy w miesiącu, aby mieć pewność, że utrzymywany będzie odpowiedni poziom magnezu w organizmie. W przypadku częstszych kąpieli może dojść do przedawkowania, które jest również poważnym problemem, podobnie jak niedobór.

Czytaj również  Zdrowa dieta dla sportowców

Ostatnie wpisy

Kategorie

Najnowsze komentarze

    Podróżnik Opublikowane przez: