Najciekawsze kierunki na kolonie w 2020 roku

Wakacje to czas dwóch długich miesięcy wolności od szkoły dla dzieci, co łączy się z koniecznością zapewnienia im nie tylko atrakcji, ale też po prostu opieki. Rodzice nie zawsze są w stanie wziąć długi urlop, podczas którego mogliby wspólnie relaksować się ze swoimi pociechami. Dobrym pomysłem jest zatem zorganizowanie kolonii dla swoich dzieci. Takie wyjazdy mają wiele plusów, pozwalają między innymi poznawać świat, rozwijać umiejętności społeczne i samodzielność, szkolić język obcy.

Ciekawe kolonie 2020 w Polsce

Jeżeli dziecko wyjeżdża dopiero po raz pierwszy na kolonie, najlepiej zapewnić mu wyjazd gdzieś na terenie Polski (https://quatromondis.pl/kolonie). Dla dziecka będzie to mniejszy stres, dla rodzica więcej okazji do kontrolowania sytuacji i ewentualnych odwiedzin. Najlepsze destynacje to bez wątpienia nadmorskie miejscowości, w którym zawsze dużo się dzieje i jest masa atrakcji dla najmłodszych. Pod uwagę warto wziąć również kolonie organizowane w górach. Takie wyjazdy zwykle nastawione są na więcej aktywności ruchowej, na spędzanie czasu na łonie natury. Wędrowne kolonie to doskonała okazja do rozwijania hartu ducha.

Obozy tematyczne, czyli ciekawe kolonie 2020

W Polsce można celować również nie tyle w miejsca na wyjazd na kolonie, ale sposób organizacji czasu dla przebywających tam dzieci. Świetnym pomysłem może być na przykład obóz jeździecki gdzieś na Mazurach lub na Kaszubach. Maluchy uczą się tam nie tylko kontaktu ze zwierzętami, ale też pracy i odpowiedzialności. Poza tym to możliwość przebywania w najpiękniejszych miejscach w Polsce, wśród prawdziwej dzikiej natury. Kolejny pomysł na doskonały wyjazd to kolonie pływackie. Tutaj najczęstsze destynacje to miejscowości nadmorskie. Doskonalenie umiejętności pływania w grupie rówieśników i pod okiem doskonałych opiekunów, to naprawdę dobry pomysł na zorganizowanie wakacji dzieciom.

Czytaj również  Zalety kolonii na zamku w Mosznie – dzieci to uwielbiają!

Ciekawe kolonie poza granicami

Jeżeli dziecko już kilkakrotnie korzystało z wyjazdów na kolonie i wie z czym to się je, dobrze radzi sobie z rozłąką z rodzicami i po prostu chce poznawać nowe miejsca, można pomyśleć o zorganizowaniu wyjazdu poza granice kraju. Każdego roku najwięksi organizatorzy kolonii mają spory wybór ciekawych destynacji, na przykład wyjazdy do ciepłej Hiszpanii czy Grecji, Włoch albo zdecydowanie tańszej Bułgarii. W takich miejscach dzieci zażyją prawdziwych słonecznych kąpieli i będą miały możliwość szlifowania języka obcego. Dwa tygodnie pobytu na takich koloniach to prawdziwa przygoda oraz próba samodzielności. Zagraniczne kolonie również mogą być nastawione na jakąś konkretną aktywność. To może być zatem obóz pływacki czy obóz taneczny.

Kolonie objazdowe

Jeszcze jedna ciekawa opcja to kolonie obiadowe, podczas który grupy dzieci zwiedzają więcej niż jedno państwo. W tym przypadku trzeba jednak uczciwie stwierdzić, że może być to stosunkowo męczący sposób na spędzenie kolonii – ciągłe przemieszczanie się i konieczność pakowania wymagają też sporej samodzielności i dojrzałości od dziecka. To zatem pomysł na wakacje raczej dla starszych nastolatków.

Ostatnie wpisy

Kategorie

Najnowsze komentarze

    Podróżnik Opublikowane przez: