Jak zapakować buty do wysyłki?

 

Mimo że grupa osób, które kupują obuwie przez Internet nie przewyższa liczby klientów sklepów stacjonarnych, wielu sprzedawców, a nawet liczne grono osób indywidualnych, decyduje się na sprzedaż obuwia w sieci. By klient był zadowolony i chciał znów zrobić u nas zakupy, dostarczona do niego paczka powinna być w stanie idealnym. Jak zapakować buty do wysyłki, by nie uległy uszkodzeniu?

 

Folia bąbelkowa i woreczki – pierwsze źródło ochrony obuwia

W pierwszej kolejności buty należy zabezpieczyć folią bąbelkową oraz foliowym woreczkiem, który ochroni je przed wilgocią i zalaniem. Zadaniem folii bąbelkowej jest zabezpieczenie butów przed otarciami i zarysowaniami. Istotne jest to szczególnie w przypadku obuwia wykonanego z delikatnych i podatnych na uszkodzenia materiałów.

skórzane buty i pasek

Kartonowe pudełko – najlepsze opakowanie

Obuwie najlepiej zapakować w pudełko po butach – twarda tektura opakowania uchroni buty przed zniszczeniem. Idealną sytuacją byłoby spakowanie ich w oryginalne pudełko, jednak nie zawsze takim dysponujemy. Ważne, by buty bez problemu mieściły się w pudełku oraz nie miały zbyt dużo luzu. Opakowanie musi być też na tyle duże, by nie doszło do uszkodzenia elementów ozdobnych (kokardek, sprzączek czy koralików). Jeśli mamy taką możliwość, spakowane buty warto umieścić w dodatkowym kartonie, by mieć pewność, że dotrą o adresata w nienaruszonym stanie. Ten dodatkowy karton również powinien być wykonany z materiałów wysokiej jakości.

Czytaj również  Jak wybrać obiektyw, by robić piękne zdjęcia?

 

Wypełniacze – zabezpieczenie przed wstrząsami

Wszystkie przesyłane przedmioty, które mogą ulec zniszczeniu – nie tylko buty – należy zabezpieczyć przed przemieszczaniem się wewnątrz paczki. Wolne przestrzenie w pudełku warto wypełnić folią bąbelkową lub innymi materiałami, które zamortyzują wstrząsy i uchronią buty przed uszkodzeniem. Bardzo dobrze sprawdzą się także specjalne wypełniacze wykonane z polistyrenu lub materiałów biodegradowalnych.

 

Taśma klejąca – ostatnie zabezpieczenie

Kartonowe pudełko należy dokładnie okleić wysokiej jakości taśmą klejącą. Najlepiej wcześniej sprawdzić jakość kleju zakupionej taśmy na kawałku tektury. Wiele taśm nie klei się dobrze do tektury i istnieje ryzyko, że pudełko otworzy się podczas transportu. Niezabezpieczone obuwie może łatwo ulec uszkodzeniu, a odbiorca, który otrzymał taką paczkę może odmówić jej przyjęcia i zażądać od nas zwrotu pieniędzy.

 

Należy pamiętać, że odpowiednie zabezpieczenie przesyłki leży w naszych rękach i to od nas w głównej mierze zależy, czy przedmiot dotrze do klienta w dobrym stanie. Warto też stawiać na kurierów, którzy znajdują się w czołówce rankingów firm kurierskich. Mamy wtedy pewność, że powierzamy nasze przesyłki profesjonalistom, dla których jakość i terminowość są priorytetami. Od tego, jakie wrażenie pozostawi po sobie firma kurierska oraz stan doręczonej przesyłki zależy opinia klienta na temat naszej firmy. Niezadowolony klient może zrezygnować z dalszych usług naszego sklepu, a swoją oceną wpłynąć na decyzje zakupowe innych konsumentów.

Czytaj również  Romantyczna Wenecja - idealne miejsce dla zakochanych

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnie wpisy

Kategorie

Najnowsze komentarze

    Podróżnik Opublikowane przez: